ÚVOD
AKTUÁLNĚ
O PROJEKTU
ČINNOST
PRÁCE STUDENTŮ
PŘEDMĚTY ÚSTAVU
FOTOGALERIE
KONTAKTY
VÝUKA/LECTURES
ENGLISH VERSION
PROJEKT OP VK
OP VK E-learning

Dnes je:
20. května 2018

Optimalizováno pro:
Internet Explorer 6
Mozzila Firefox 16

Aktuálně


Crashtesty osobních automobilů

V říjnu 2017 v rámci mezinárodního projektu VIMOT4U, ve kterých spolupracují Ústav soudního znalectví v dopravě FD ČVUT, Ústav soudního inženýrství Žilinské univerzity, Dopravní fakulta Univerzity Pardubice a Policejní akademie ČR, proběhly u Linze série crashtestů osobních automobilů vybavených systémy EDR.
Crashtestů se účastnili i studenti projektu Analýza dopravních nehod, kteří měli mj. možnost se seznámit s dostupnout měřicí technikou rakouských kolegů.Crashtest s bariérou

V srpnu 2017 spolupracoval Ústav soudního znalectví v dopravě FD ČVUT s kolegy ze stavební fakulty ČVUT v Praze na crashtestech bezpečnostních bariér. Studenti měli možnost v rámci těchto testů vybavit automobily figurínami a snímači pro dynamická měření do svých závěrečných prací. Celkem byly testovány tři druhy bezpečnostních bariér.


Technodays 2016

V dubnu letošního roku se v Chomutově konal 4. ročník veletrhu TECHNODAYS. Toho se na stánku ČVUT v Praze zúčastnili i naši zástupci. Obecně byla představena problematika, kterou se Fakulta dopravní a Ústav soudního znalectví v dopravě zaobírá. Detailně pak bylo účastníkům prezentováno měření dynamiky jízdy motocyklů v rámci projektu Analýza dopravních nehod.
Pozvánka na přednášku "Bezpečnostní prvky vozidel"

Ústav soudního znalectví v dopravě si Vás dovoluje pozvat na přednášku na téma Bezpečnostní prvky vozidel, která se uskuteční dne 12.5. 2016 od 15.00 hodin v B005. Přednášet bude Ing. Karel Mulač, člen týmu Výzkumu dopravní bezpečnosti, Škoda Auto a.s. Přednáška se zaměří zejména na nejnovější systémy ve výbavě vozidel koncernu, které působí preventivně za účelem eliminace krizových situací, popř. interagují se systémy pasivní bezpečnosti pro snížení následků případné dopravní nehody. Těšíme se na viděnou.
V březnu a květnu 2016 spouštíme další vlnu e-learningových kurzů „Měřicí metody a simulační programy“

Od 2. března a od 2. května 2016 spouštíme další dva běhy e-learningového kurzu „Měřicí metody a simulační programy“, máte tak další možnost zúčastnit se e-learningových kurzů „Měřicí metody a simulační programy“. Každý běh kurzu potrvá dva měsíce, a proto neváhejte, přihlaste se a seznamte se s novými technologiemi prostřednictvím učebních materiálů a výukových videí. Více informací o kurzech včetně odkazu na přihlášení zde. Těšíme se na Vás.
Oslava 20 let působení ČVUT v městě Děčíně

V říjnu roku 2015 jsme měli tu čest zastupovat společně s ústavem K616 Fakultu dopravní na oslavě 20 let naší univerzity v Děčíně. Při této příležitosti si mohli návštěvníci prohlédnou vystavovaná zařízení, diskutovat s akademickými pracovníky i studenty školy a dozvědět se řadu zajímavých informací.
Další prezenční kurz „Měřicí metody a simulační programy“ se uskuteční již v září a říjnu 2015

Další prezenční kurz „Měřicí metody a simulační programy“ se uskuteční v termínech 10. – 11. 9. 2015 a 8. – 9. 10. 2015 (4 dny). Jedná se o nezkrácený 40 h kurz, na kterém budete mít jedinečnou příležitost dozvědět se nové informace o moderních měřicích zařízeních a naučit se s nimi pracovat. Vyzkoušíte si práci s 3D skenery, totálními stanicemi, fotogrammetrickým zařízením, akcelerometry či zařízením BOSCH CDR KIT.
Kurz bude probíhat v Děčíně, v prostorách budov Zámecká sýpka a KOKOS. Více informací se dozvíte zde. Těšíme se na Vaši účast.
Úspěšné ukončení projektu „Další vzdělávání v oblasti měřicích metod a simulačních programů“

Rádi bychom Vás informovali o úspěšném ukončení realizace projektu OP VK s názvem „Měřicí metody a simulační programy“, reg. č.CZ.1.07/3.2.06/05.0001.
Projekt byl realizován v období 1.10. 2014 – 30.6.2015 a během něho byly vytvořeny vzdělávací program "Měřicí metody a simulační programy" pro prezenční kurz a jeho e-learningová podoba včetně metodik pro lektory, vzorových didaktických pomůcek a dat pro zpracování praktických úloh a výukových videí. Oba programy byly navíc pilotně ověřeny 38 přihlášenými účastníky, z čehož 34 účastníků kurz absolvovalo úspěšně. Více podrobností o výstupech projektu naleznete zde.
Testování nových prvků dopravní infrastruktury

V rámci jednoho z našich výzkumných projektů byl proveden v červenci 2015 nárazový test osobního automobilu za účel ověření nových prvků dopravní infrastruktury. Konkrétně se jednalo o možnosti nového stavebního řešení sjezdů a samostatných sjezdů s ohledem na zvýšení možnosti při případném nárazu vozidla.
Setkání Ústavu soudního znalectví v dopravě a Společnosti pro fotogrammetrii a dálkový průzkum

Historicky první setkání zástupců ÚSZvD a SFDP proběhlo na půdě Fakulty dopravní v úterý 19.5.2015 od 15:00 hod. Akci moderoval pan doc. Ing. Jindřich Šachl, CSc., za náš ústav vystoupil a ústav představil jeho vedoucí doc. Ing. Tomáš Mičunek, Ph.D. Příspěvky si připravili Ing. Zdeněk Svatý, Ing. Luboš Nouzovský a Ing. Bc. Kateřina Mičunková, kteří detailněji představili některé projekty a výzkumné záměry. O cílech Společnosti pro fotogrammetrii a dálkový průzkum a přípravách na Kongres ISPRS v Praze v roce 2016 promluvila doc. Ing. Lena Halounová, CSc., předsedkyně SFDP. Po každém příspěvku následovala široká a přínosná diskuze. Na závěr semináře proběhla další všeobecná debata mezi členy obou komunit. Setkání ukázalo nové možnosti do budoucna a vysoký potenciál spolupráce, za což jsme rádi.E-learningová verze pilotního kurzu „Měřicí metody a simulační programy“

Neměli jste možnost zúčastnit se pilotáže prezenčního kurzu „Měřicí metody a simulační programy“ a kurz Vás tematicky zaujal? Zkuste jeho e-learningovou podobu.

Od 16. června 2015 spouštíme pilotáž e-learningového kurzu „Měřicí metody a simulační programy“ a potrvá do 30. června 2015. Seznamte se s novými technologiemi prostřednictvím výukových videí. Více informací o kurzu včetně odkazu na přihlášení zde. Těšíme se na Vás.


Zapojte se s námi do pilotního kurzu „Měřicí metody a simulační programy“

Máte jedinečnou příležitost zapojit se s námi do bezplatné pilotáže prezenčního kurzu „Měřicí metody a simulační programy“, v průběhu které budete mít možnost dozvědět se nové informace o moderních měřicích zařízeních a naučit se s nimi pracovat. Na kurzu si vyzkoušíte práci s 3D skenery, totálními stanicemi, fotogrammetrickým zařízením či zařízením BOSCH CDR KIT. Pilotáž se uskuteční ve dnech 21. a 22. května v městě Děčín, v prostorách budov Zámecká sýpka a KOKOS. Výuka bude rovněž probíhat i v terénu. Více informací a závazná přihláška zde. Těšíme se na Vás.


Program Reakce

Ve spolupráci s kolegy FD ČVUT v Praze byl vyvinut jednoduchý, ale praktický software pro měření reakční doby. Program umožňuje exportovat naměřené výsledky pro další zpracování.
Program je ke stažení ZDE


Test systému eCall

První reálný test fungování systému eCall se uskutečnila v prostorách Státní zkušebny zemědělských, potravinářských a lesnických strojů v Praze - Řepích. Tato zkouška proběhl s podporou především Ministerstva dopravy, kromě něj se na ní podílelo Ministerstvo vnitra - Generální ředitelství HZS ČR, ŠKODA AUTO a.s., Telefónica Czech Republic, a.s., ÚAMK a Fakulta dopravní ČVUT. Právě zástupci FD, konkrétně ústavu K616 zajistili průběh testu po technické stránce. Společně s nimi na realizaci a vyhodnocení testu pracovali i zaměstnanci a studenti našeho ústavu.

Ústav soudního znalectví v dopravě, ČVUT FD